Blog

Speed Demon Pro - rýchlik od Kastkingu

Tak už beťár prišiel. Ak ste pozorne čítali článok o tom ako vyberať naviják na cieľený lov šťuky severnej, postrehli ste, že mám objednaný na skúšku naviják z Ázie. Natočil som k nemu krátke video, ktorého účel bol skôr vyskúšať si "domáce štúdio", takže ho neberte nejak vážne. Každopádne ak si chcete pozrieť ako vyzerá a ako sa "správa" po vybratí zo škatule, tak čumnite sem. V tomto blogovom príspevku pár papierových info o ňom.

Zakázané zátoky Oravskej priehrady

Minulý rok som si dal záväzok v maximálnej možnej miere spoznať neprístupné časti a zátoky Oravskej priehrady. Prakticky sa mi toto predsavzatie aj podarilo  naplniť. Ako poslednú časť som si nechával vtok Čiernej Oravy a s ním spojenú oblasť, v ktorej je celoročný zákaz výkonu rybárskeho práva. 

VN Oravská priehrada - šialený popis z rybárskeho poriadku 2020

VN Oravská priehrada - šialený popis z rybárskeho poriadku 2020

Dnes som otvoril PDF s kaprovým rybárskym poriadkom pre rok 2020, keďe ešte papierový nemám. Mätenie nepriateľa novým Zákonom o rybárstve neskončilo. Mätenie rybára pokračuje.

Začíname 2. - Ako si vybrať naviják na lov šťúk prívlačou

Začíname 2. - Ako si vybrať naviják na lov šťúk prívlačou

V minulom dieli sme sa pozreli na jednu z najdôležitejších súčastí rybárskej výstroje (nielen) prívlačiara - rybársky prút, hovorovo "udica". Nemenej dôležitým je samozrejme aj rybársky naviják a jeho výberu by sme mali taktiež venovať náležitú pozornosť. Dobrý naviják vám ušetrí nielen nervy, ryby ale v konečnom dôsledku aj peniaze. Jeho výberu preto venujte náležitú pozornosť. 

Začíname 1. - Ako si vybrať prút na lov šťúk prívlačou

Začíname 1. - Ako si vybrať prút na lov šťúk prívlačou

V momente, keď v nás skrsne túžba loviť ryby, prvá vec čo nás napadne, je: "Potrebujem udicu!". Ovšem, je to tiež veľká pravda :). To bez diskusie. Týmto príspevkom by som rád otvoril sériu článkov s radami začínajúcim lovcom. Budú úprimné a ja verím, že dopadnú na úrodnú zem.

Veľký SLIDER v jesenných hmlách, časť 2/2

Magický deň som zostrihal na veľkosť celovečerného filmu, takže mi nezostalo nič iné ako ho "prerezať" na dve polovice. Tú prvú ste už možno videli...tak dnes prikladám druhú.

Veľký SLIDER v jesenných hmlách, časť 1/2

Pôvodne som sa chystal vyskúšať nástrahu, ktorá sa mi už druhú sezónu povaľovala v krabičke s veľkými nástrahami. Jednalo sa o Savage gear 3D Freestyler. Slider, alebo ak chcete "Jerk" zo Švédska. Ani som len netušil, že som v dané miesto a danú dobu zvolil nástrahu číslo jedna.

Konečne INTRO

Priatelia, dokopal som sa konečne do vytvorenia vstupného intra mojích videí. Verím, že sa bude páčiť.

Polhodinový handmade popper

Odjakživa som obdivoval manuálne zručných a šikovných ľudí. Dnes si ukážeme, že aj my nešikovní môžme "sláviť" úspech s vlastnoručne urobenou nástrahou.