O mne

Pred niekoľkými rokmi som sa vrátil k rybárskym prútom. Začalo to tým, že som našiel lacnú letenku do južného Švédska a zmyslel som si, že si pôjdem zaspomínať na prívlačovanie na Škandinávskych jazerách. Zlomil som aj kamaráta, slovo dalo slovo, kreditka peniaze a letenky sme mali v mailoch. Výletu predchádzala návšteva predajne Esox v Liptovskom Mikuláši a prakticky vyzbrojenie sa od piky. Prvých pár náhodov a láska bola späť. Postupne som si vzal nielen zväzové kaprové, ale aj pstruhové a lipňové povolenie a trávil som pri vode  alebo v nej množstvo voľného času.

Časom som sa profesne donútil odskočiť od fotografie ku kamere a keďže som potreboval na tréningové účely nejaký materiál, začal som si ho tvoriť. A aby to nebolo len jednoúčelové, začal som točiť videá počas vláčenia. Postupne, ako sa zbierali, som si zmyslel ukázať ich aj ostatných a založil som si YouTubový kanál. Jeho názov prešiel krátkym vývojom až skončil na súčasnom "Zátoka volá". Dve slová, ktoré vo mne evokujú spojenie romantiky a dobrodružstva. A tak nejak si to stále predstavujem.

Prešiel som si všetkými možnými spôsobmi lovu rýb, až som si časom uvedomil, že život je príliš krátky na to, aby som vysedával pri kaprárskych udiciach. Už takmer každá moja návšteva revíru je spojená s lovom dravcov a to hlavne zbožňovanej šťuky severnej.

Odjakživa som sa rád vyjadroval písaným slovom. Preto som sa v krátkom časovom úseku pustil aj do tvorby týchto stránok. Stránok, ktoré by boli jednak akýmsi mojím zápisníkom a jednak priestorom, kde sa o svoje skúsenosti môžem podeliť s inými. Verím, že postupne viac a viac priložím ruku k rybárskej osvete na Slovensku. Ak sa vám obsah páči, budem rád, keď o ňom poviete aj iným, prípadne mi necháte pod článkami, či YouTube videami pár slov a podporíte ma tak v tvorbe ďalšieho obsahu. Petrov zdar, priatelia! Vidíme sa pri vode.